Nakoupeno za 0 Kč
0 Kč

Co o ananasu nevíte

Objevte zázračné účinky tropického ovoce

Tropické ovoce ananas je bohaté na vitaminy skupiny B, vitamin C a betakaroten, dokáže podporovat trávení, pomoci při slunečním úžehu a jsou mu přisuzovány i pozitivní účinky v boji s průjmem či je považován za ochránce před parazity.

Ananas dále obsahuje i řadu stopových prvků - hořčík, zinek, železo, mangan, síra, sodík, fosfor a draslík. Obsahuje větší množství organických kyselin, především citronovou, tartarovou a maleinovou. Další velmi cennou substancí je enzym bromelin, který má přímo zázračné účinky. Jde o enzym, který štěpí bílkoviny a sráží mléko, je dokázáno že jde o silnou protizánětlivou látku, která dokáže zmírnit bolest, otoky a úspěšně podporuje hojení ran. Díky skutečnosti, že brání přílišnému shlukování krevních destiček, je tento enzym prospěšný i v prevenci srdečních chorob, protože výrazně snižuje riziko trombózy. Navíc uvolňuje sevření srdečních věnčitých tepen, a zmírňuje tak anginózní bolesti.

Pokud patříte mezi milovníky ananasu, určitě jste postřehli, že je silně močopudný. I právě z tohoto důvodu je doporučován jako prevence a podpůrná léčba nemocí močového ústrojí. Pro tyto účely je výborná kúra, kdy po dobu tří týdnů popíjíme 3x během dne dva decilitry ananasové šťávy smíchané se třemi decilitry vlažné vody. Pokud trpíte na různé střevní choroby, ananas určitě také oceníte i v těchto ohledech. Bude chránit váš trávicí trakt před bakteriemi, uleví slinivce a je skvělým pomocníkem při průjmových onemocněních i zácpě.

Málokdo umí zdolat ananas a ještě z něj vytvořit krásné proužky (pokud tedy nemáte v krvi šikovnost asijských kuchařů). Ale nezoufejte a zkuste multifunkční kráječ a loupač na ananas, který dokáže na základě jednoho pohybu oloupat, zbavit dužiny a nakrájet ananas do úhledné spirály.

 

Ananas